Szarvasűzők 2019. - Eredmények:

2019.04.22. | Kategória: Hírek, információk
Szarvasűzők 2019. - Eredmények:

Harmadik lett az SZTE csapata

Április 6-án immáron 27. alkalommal került megrendezésre a Szarvasűzők elnevezésű Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Váltófutó Bajnokság.

Az elmúlt évekhez hasonlóan, a Szegedi Tudományegyetem is képviseltette magát a 12 fős csapatoknak szervezett megmérettetésen, ahol a dobogó harmadik fokát sikerült meghódítania.

Az Eger és Miskolc közti, a Bükki Nemzeti Parkon is áthaladó 81 km-es távnak idén 11 egyetemi csapat vágott neki.

A váltóverseny specifikuma, hogy a domborzati viszonyok különböző nehézségű szakaszokat keletkeztetnek, melyeket a csapatok nemre vonatkozó megkötéseket figyelembe véve szabadon osztanak fel maguk között.

A 8 fiúból, és 4 lányból álló szegedi különítmény szoros küzdelemben végül 5:48:11 alatt ért célba.

Gratulálunk!!

Az SZTE Sportközpont és a SZRSC támogatásával.