"Gerincdélután" a Szegedi Tudományegyetem oktatóinak, dolgozóinak

2017.04.13. | Kategória: Hírek, információk
"Gerincdélután" a Szegedi Tudományegyetem oktatóinak, dolgozóinak

Tisztelt Kollégák!

Szeretettel várjuk az egyetem oktatóit, dolgozóit április 28-án 15.00-től 16.30-ig a Hattyas sor 10. zenés „A” és „B” termében a Sportközpont jógaoktatói által szervezett „Gerincdélutánra”.

Program:
15.00-16.30: Gerincjóga (Dr. Boros-Gyeviné Sziklai Andrea jógaoktató)
A gerincjóga célja a fizikai test egészségének helyreállítása, elsősorban a testtartás javításával. A gerincjóga ötvözi a több ezer éves hatha jóga gyakorlatait és a mai modern anatómia és gerincterápia ismereteket, leszűkíti a hatha jógát egy könnyen, biztonságosan gyakorolható eszköztárra, ezáltal preventív jellegű, ugyanakkor hatékony mozgásterápia jön létre. Speciálisan a tartást javító jógagyakorlatokkal harmonikusan, biztonságosan állítja vissza a fizikai test érzékeny egyensúlyát.

15.00-16.30: Gerinctorna (Dr. Lengyelné Szugyiczki Mária gyógytestnevelő)
A gerinctorna lehetőséget biztosít a résztvevőknek, hogy a gyakorlatban, saját testükön tapasztalják meg izmaik, ízületeik működését, azoknak kíván segítséget nyújtani, akik a sok ülés miatt (számítógép mellett), kényszeres testtartás miatt (zenészek) vagy más körülmény hatására gerincfájdalomban szenvednek. A résztvevők megismerkednek a leggyakoribb mozgásszervi problémákkal és ezek megelőzésének lehetőségeivel. A foglalkozáson olyan gyakorlatokat sajátíthatnak el, amelyekkel a gerincproblémák megelőzhetők, a kialakult elváltozások pedig kezelhetők.

A program helye: Hattyas sor 10. zenés „A” és „B” terem
A program résztvevői: Egyetemi oktatók, dolgozók
A program szervezői: A Sportközpont oktatói

.

Jelentkezési határidő és cím: 2017. április 27. 12.00-ig, Dr. Lengyelné Szugyiczki Mária szugyiczkimaria@gmail.com

.

Részvételi feltételek: Az egyetemi oktatóknak, dolgozóknak ingyenes. Jógamatracot, szereket biztosítunk. A programra előjelentkezés szükséges a termek korlátozott befogadóképessége miatt (20-20 fő).

Szeged, 2017. április 6.

Hézsőné Böröcz Andrea
                                                                                                       SZTE Sportközpont igazgató

Események a következő oldalainkon: