Evezős Egyetemi Világbajnokság

2010.03.18. | Kategória: Hírek, információk
Ülést tartott a XI. Egyetemi Főiskolai Evezős Világbajnokság Szervező Bizottsága

A Világbajnokságra eddig 20 ország 350 résztvevője nevezett Ausztráliától, Kanadáig.
A Maty éri Olimpiai Centrum készen áll a verseny megrendezésére. A részfeladatok felelőseinek beszámolója alapján sikeres rendezvényre számíthatnak az érdeklődők is.
A rendezvény támogatói között szerepel Szeged Város Polgármesteri Hivatala, a Csongrád Megyei Közgyűlés, a Szegedi Tudományegyetem – mint rendező is egyben – a Magyar Egyetemi Főiskolai Sportszövetség, a Magyar Evezős Szövetség és az OTM Sport Államtitkárság. A szervezők szponzorok támogatásra is számítanak. A versenyhez bevezető rendezvények is kapcsolódnak. Május 1-2-án Simády Béla Emlékverseny a Maty éren, valamint az első alkalommal a Tiszán május 22-én, Szeged Napja alkalmából megrendezendő Szeged – Cambridge evezős verseny. A verseny lebonyolításához önkéntesekre is szükségük van a szervezőknek, akik még jelentkezhetnek a jszabo@sport.u-szeged.hu E-mail címen.